Lider Dečić je u velikom stilu prošao kroz Berane – deklasirao je Ibar 4:0 i uvećao razliku u odnosu na drugoplasirani Bokelj nakon 28. kola Druge fudbalske lige.

Tuzani su poveli golom Anđela Rudovića u 32. minutu, u 63. je povisio Martin Prenković, a trijumf su potpisali Iljir Camaj iz penala u 71. i Aldin Adžović u 83. Dečić tako ima velikih devet bodova više od Bokelja, koji je izgubio u Kotoru od Lovćena – 1:0.

Nestvaran rezultat stiže iz Bijelog Polja, gdje je Jedinstvo slavilo protiv Mornara. Bilo je čak 6:4, na poluvremenu 3:2. Po dva puta su mrežu Barana tresli Orhan Hajrović i Dragan Nikolić, a po jednom Marko Bugarin i Mirza Idrizović.

Dvostruki strijelci za goste su bili Nikola Bulatović i Benjamin Kacić, a Mornar je nakon ove goleade na pet bodova od zone ispadanja.
Lovćen je oživio. U drevnom gradu je slavio golom Nikole Draganića u finišu prvog poluvremena i to mu je druga pobjeda u posljednaj tri meča. Cetinjani su tako vratili nadu u opstanak, iako su prije desetak dana bili na ivici provalije.

Izabranici Duška Vlaisavljevića sada imaju četiri boda manje od Drezge, koja je s tri vezana poraza (posljednji u Ulcinju od Otrant-Olimpika – 2:0, pogađali su Mehmet Divanović i Ćamil Čaušić) upala u velike probleme…

Bitnu pobjedu u borbi za opstanak je ostvario Arsenal, koji je osvojio tri boda u Plavu zahvaljujući pogotku Nikole Stanišića u 88. minutu.

Dečić na prvom mjestu ima 57 bodova, Bokelj je na 48, dva više od trećeplasiranog Jedinstva. Četvrto je Jezero sa 45, a daleko iza su Ibar (35), Arsenal (33), Mornar (32), te Drezga sa 31, Lovćen sa 27. Posljednjeplasirani Otrant-Olimpik je sakupio 23…

U 29. rundi, koja je na programu u nedjelju, sastaće se: Jezero – Bokelj, Arsenal – Jedinstvo, Mornar – Ibar, Dečić – Otrant-Olimpik, Drezga – Lovćen.