Fudbaleri Arsenala plasirali su se u polufinale FA Kupa poslije pobjede nad Šefild junajtedom – 2:1.

Tim iz Londona poveo je golom Pepea sa penala u 25. minutu. Izgledalo je da će to biti i konačan rezultat, a onda je u finišu viđena drama. Mekgoldrik je izjednačio u 87. minutu, a konačan rezultat i pobjedu Arsenalu donio je Dani Sebaljos u prvom minutu sudijske nadoknade.

Meč je obilježila i povreda Davida Luiza. On je zbog udarca u koljeno napustio igru u drugom poluvremenu.

U drugom meču današnjeg programa Čelsi je bio bolji od Lestera.

Tim iz Londona slavio je minimalnim rezultatom, a strijelac na “King pauer” stadionu bio je Ros Barkli u 63. minutu.

Prije Arsenala i Čelsija mjesto u polufinalu obezbijedio je i Mančester junajted , koji je juče bio boloji od Noriča.