Fudbaleri Rome prekinuli su niz od tri vezana poraza i poslije preokreta savladali Parmu u 31. kolu italijanske Serije A.

Gosti su na “Olimpiku” poveli preko Kucke u devetom minutu. Izjednačio je Mhitarjan, a pobjedu Romi donio je Veretu.

“Vučica” je nakon ovog trijumfa ostala u trci za mjesto koje vodi u Ligu Evrope.

A šestu vezanu pobjedu ostarila je Atalanta. “Boginja” provincije savladala je Sampdoriju 2:0 i učvrstila se na trećoj poziciji.

Golove za domaće postigli su Toloi i Murijel.

Napoli ja savladao u gostima Đenovu 2:1

Napolitanci su poveli golom Drisa Mertensa u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Izjednačio je Goldaniga poslije četiri minuta igre u nastavku, da bi konačan rezultat postavio Lozano u 66. minutu.

Nakon ovog trijumfa Napoli je na mjestu koje vodi u Ligu Evrope, dok je Đenova u zoni ispadanja.

Fiorentina i Kaljari igrali su bez golova. Bolonja je poražena 2:1 od Sasuola, dok je Torino poslije preokreta bio bolji od Breše. Bilo je 3:1 za “bikove”.