Spektakularan meč u 33. kolu italijanske Serije A odigrali su večeras Sasuolo i Juventus – duel na “Mapei” stadionu završen je 3:3.

Poslije 12 minuta igre bilo je 2:0 za tim iz Torina – pogodili su Danilo i Iguain i djelovalo je da ekipa Mauricija Sarija ide ka sigurnoj pobjedi.

Ipak, domaći su do odlaska na odmor preko Đuričića smanjili prednost gostiju, a onda u drugom poluvremenu nakon golova Berardija i Kaputa preokrenuli rezultat. Konačan rezultat i bod Juventusu donio je Aleks Sandro.

Lacio je vezao i četvrti meč bez pobjede. Rimljani su remizirali bez golova na gostovanju Udinezeu i nastavili seriju loših rezultata.

Gradski rival Lacija, Roma slavila je na “Olimpiku” protiv Verone 2:1 i ostala na petom mjestu. Golove za “vučicu” postigli su Veretu i Edin Džeko. Gol za goste djelo je Pesine.

Osim Rome, borbu za plasman u Ligu Evrope nastavili su Milan i Napoli.

Milan je poslije preokreta na “San Siru” savladao Parmu 3:1, dok je Napoli remizirao na gostovanju Bolonji (1:1).

Kada je riječ o duelu na “San Siru”, gosti su poveli u 44. minutu preko Kurtića. Golove za “rosonere” postigli su Kesi, Romanjoli i Džalhanoglu. Kesijev gol bio je pravi projektil.

Napoli je protiv Bolonje poveo golom Manolasa u sedmom minutu. Tim Siniše Mihajlovića do izjednačenja je došao u 80, a strielac je bio Musa Berou.

Sampdorija je bila ubjedljiva protiv Kaljarija (3:0), a Fiorentina je slavila na gostovanju Lećeu (1:3).