U derbiju 36. kola Premijer lige Arsenal je večeras na svom terenu poslije preokreta bio bolji od Liverpula – 2:1.

U Londonu su gosti stigli do vođstva preko Manea, na asistenciju Robertsona u 20. minutu. Arsenal je izjednačio u 32. – Van Dajk je pogriješio, a grešku Holanđanina iskoristio Lakazet da matira Alisona.

“Tobdžije” su preokrenule minut prije odlaska na odmor – ovog puta pogriješio je Alison koji je ispucao loptu pravo do Lakazeta, a Francuz asistirao Nelsonu za – ispostaviće se – konačan rezultat.

A Mančester siti je savladao Bornmut 2:1.

Uoči meča, menažder Sitija, Pep Gvardiola odlučio je da na klupi ostavi Sterlinga, De Brujnea i Mareza, ali to nije smetalo “građanima” da u prvom poluvremenu preko Davida Silve i Žezusa povedu 2:0. Posebno efektan bio je Silvin gol iz slobodnog udarca.

U nastavku nije bilo uzbuđenja do 88. minuta kada je Bruks savladao Edersona i smajio rezultat. Više od toga Bornmut ipak nije mogao.

A Vulverhempton je u 96. minutu ostao bez pobjede protiv Barnlija. Meč je završen 1:1 – “vukovi” su poveli golom Raula Himenesa i imali tri boda u džepu sve do samog kraja. Tada je Neto igrao rukom u svom šesnaestercu, a siguran realizator penala bio je Kris Vud.

Nakon ovog meča djeluje da Vulverhempton više nema snage da se bori za plasman u Ligu šampiona.

Totenhem je slavio na gostovanju Njukaslu 3:1. Blistao je dvostruki strijelac Hari Kejn, a gol je postigao i Son. Strijelac za domaće bio je Riči.