Nije bilo iznenađenja u Gelzenkirhenu, iako nije nedostajalo uzbuđenja – Inter je savladao Hetafe 2:0 za plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Nakon bolje igre španske ekipe, Inter je poveo golom Lukakua, a onda je Hetafe u 75. minutu promašio penal koji nije iskoristio Molina.

To je bio i znak da tim iz predgrađa Madrida nema šta da traži, jer je Eriksen u 83. postavio konačan rezultat.

Inter sada čeka boljeg iz sjutrašnjeg duela Bajera i Rendžersa. Njemci su u prvom meču u Glazgovu slavili 3:1.

U četvrtfinalu je i Mančester junajted, koji nakon 5:0 u Austriji i nije imao mnogo motiva u revanšu – 2:1.

Vajzinger je početkom drugog poluvremena pogodio za vođstvo gostiju, a “đavoli” su čast odbranili golovima Lingarda i Marsijala.

Junajtedov naredni protivnik je Kopenhagen, koji je ranije danas eliminisao Bašahšehir.