Evropske LigeFudbalIzdvajamo

Sevilja, Leverkuzen, Vulverhempton i Bazel u četvrtfinalu Lige Evrope

By August 6, 2020No Comments

Fudbaleri Sevilje, Bajera iz Leverkuzena, Bazela i Vulverhemptona plasirali su se u četvtfinale Lige Evrope.

Nakon 1:1 u prvom meču u Atini, Vulverhempton je minimalnim rezultatom večeras bio bolji od Olimpijakosa.

Revanš u Engleskoj riješio je Raul Himenes u desetom minutu sa bijele tačke. Bio je to njegov deseti gol u Ligi Evrope ove sezone, računajući i kvalifikacije.

Vulverhempton će u četvrtfinalu igrati protiv Sevilje, koja je bez većih problema izašla na kraj sa Romom. Bilo je 2:0, a pitanje pobjednika riješeno je u prvom dijelu. Regilon je Analužane doveo u vođstvo u 22. minutu. Španac je sjajno probio po lijevoj strani, prošetao se pored defanzivaca Rome i matirao Lopeza.

Drugi gol postigao je El Nesiri na asistenciju Okamposa minut prije odlaska na odmor. Mogli su Španci i ubjedljivije da slave, ali je nakon udaraca Banege i Kundea lopta pogađala prečku.

Roma je čitavo vrijeme djelovala bezidejno, sa mnogo grešaka i pogrešnih dodavanja, bez prave šanse za gol. Na kraju su Rimljani meč završili sa igračem manje, jer je isključen Manćini zbog udaranja De Jonga.

Eliminacija Rome znači i da će Lacio sigurno naredne sezone igrati u Ligi šampiona. U slučaju da je Roma osvojila ovogodišnje izdanje Lige Evrope, ona bi išla u elitu, a ne “lacijali”, koji su u italijanskom prvenstvu završili na četvrtom mjestu.

Leverkuzen je golom Dijabija pobijedio Rendžers, dok je meč Bazel minimalnim rezultatom bio bolji od Frankfurta. Jedini pogodak djelo je Freja.

Njemački tim će u četvrtfinalu igrati sa Interom, a protivnik Bazelu je Šahtjor.