Evropske LigeFudbalIzdvajamo

Okampos rastužio “vukove”, Šahtjor moćan protiv Bazela

By August 11, 2020No Comments

Fudbaleri Šahtjora i Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope – Ukrajinci su večeras u četvrtfinalu bili bolji od Bazela 4:1, dok je španski tim bio bolji od Vulverhemtpona 1:0.

Junak Sevilje je Lukas Okampos – on je u 88. minutu na asistenciju Banege glavom matirao Patrisija i svoj tim poslao u polufinale, gdje će im protivnik biti Mančester junajted.

Imao je Vulverhemtpon priliku da povede, ali je Himenes u 12. minutu slabo šutirao penal i njegov udarac zaustavio je Bono.

U drugom četvrtfinalu večerašnjeg programa Šahtjor je lako izašao na kraj sa Bazelom. Otpor Švajcaraca trajao je dva minuta – Žunior Moraeš je iskoristio asistenciju Marlosa i matirao Nikolića. Bio je to njegov čevrti gol na pet mečeva u Ligi Evrope.

Na 2:0 povećao je Tajson u 22. i tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku su za Šahtjor pogađali Alan Patrik u 75. i Dede u 88, dok je gol za Bazel dao Van Volfsfinkel u 92. minutu.

Šahtjor će u polufinalu igrati protiv Intera.