Mančester junajted je upisao prvu pobjedu u novom izdanju Premijer lige, i to u spektakularnom meču sa Brajtonom u gostima, pogotkom iz jedanaesterca u stotom minutu utakmice – 3:2!

Tim Ole Gunara je od 40. minuta bio u zaostatku. Bruno Fernandeš je skrivio jedanaestarac, a sa bijele tačke precizan bio Nil Mopej.

Tri minuta kasnije Fernandeš je iz slobodnog udarca na drugoj stativi našao Nemanju Matića, koji je želio da asistira, ali je lopta pogodila Luisa Danka i ipak završila u mreži Brajtona.

Na startu drugog poluvremena Brajtonu je dosuđen penal, ali je odluka promijenjena nakon što je VAR utvrdio da Pol Pogba nije napravio prekršaj.

Potom je Markusu Rašfordu poništen pogodak zbog ofsajda, a isti igrač je koji trenutak kasnije ,,slomio kičmu“ Danku.

Bio je to desethiljaditi gol Mančester junajteda u klupskoj istoriji u svim takmičenjima.

Kada je De Hea u nadoknadi odbranio zicer Leandru Trosaru, činilo se da je sve gotovo.

Ali, bio je to uvod u dramu.

Španski golman je bio nemoćan u 95. kada je poslije centaršuta Vebstera Solomon Marč ostao sam na drugoj stativi.

Ni to nije bilo sve.

Hari Megvajer je u posljednjem napadu Junajteda poslije kornera šutirao glavom, Adam Vebster spriječio glavom spriječio pogodak, a sudija svirao kraj.

Igrači Junajteda su pojurili ka njemu signalizirajući da je poslije šuta Megvajera rukom igrao Mopej.

Bili su u pravu. Sudija je pogledao snimak, dosudio jedanaesterac, iz kojeg je Bruno Fernandeš u 10. minutu nadoknade donio trijumf ,,crvenim đavolima“.

Treću pobjedu u isto toliko mečeva je ostvario Everton.

Sada su „karamele” bile bolje od Kristal Palasa u Londonu – 2:1.

Tim Karla Anćelotija je vodio golom Kalvert-Luina, petog u sezoni, izjednačio je Kujate, da bi konačan rezultat već do poluvremena postavio Rišarlison iz penala.