Primorac prvi finalista Kupa

Vaterpolisti Primorca su prvi finalisti Kupa Crne Gore nakon što su i u drugom meču polufinala bili bolji od Katara.

Nakon 11:8 u prvom duelu, sada je bilo 14:6, pa tim Sandra Sukna u borbi ta trofej čeka boljeg iz duela Jadrana i Budvanske rivijere.

Primorac ovog puta nije dozvolio neizvjesnost, dominirao je od prvog minuta, pa je već na poluvremenu (8:3) bilo jasno da Kataro nema šansi.

Dušan Matković je sa tri gola predvodio Primorac, po dva su postigli Marko Gopčević, Vuk Drašković, Aljoša Mačić i Molten Ešvort…

U kapici Katara, dvostruki strijelci su bili Željko Dončić i Marko Mršić.

Jadran i Budvanska rivijera drugi polufinalni meč igraju sjutra od 19 sati. U prvom u Budvi su slavili Novljani 16:7.

Finalne utakmice su na programu 14. i 17. oktobra, a za treće mjesto 10. i 13.

Ako nakon revanš duela ukupan rezultat neriješen, pobjednik će se dobiti boljim izvođenjem penala.

Druga liga: Prvi poraz Koma – Ibar slavio na Zlatici

Hadžibegić: Momci su zaslužili remi, nemam dilemu pred Azerbejdžan, ali da sačekamo testove