Fudbaleri PSŽ savladali su Bajern u Minhenu 3:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je Čelsi na neutralnom terenu u Sevilji pobijedio Porto 2:0.

Bajern je poražen u Ligi šampiona nakon dvije godine i 19 odigranih mečeva, na kojima je njemački gigant 18 puta slavio, a jednom remizirao. Posljednji poraz u Ligi šampiona Bajern je pretrpio 13. marta 2019. godine.

Prvi gol na “Alijanc areni” viđen je u trećem minutu. PSŽ je krenuo u napad, Nejmar pronašao Mbapea, koji je matirao Nojera.

Na drugi pogodak čekalo se do 28. minuta. Ponovo je asistent bio Nejmar, a ovog puta mrežu šampiona Evrope pogodio je Markinjoš.

Bajern je pritiskao, a Kejlor Navas, je u 37. minutu ipak morao da vadi loptu iz mreže – Benžamin Pavar je centrirao, a Erik Maksim Čupo Moting, je, smanjio rezultat.

Bajern je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu i do izjednačenja došao nakon prekida u 60. minutu. Džošua Kimih je centrirao, Tomas Miler skočio i postigao pogodak.

Pobjedu “svecima” je donio Mbape.

U drugom meču večeri Čelsi je na neutralnom terenu u Sevilji savladao Porto 2:0.

“Plavci” su poveli u 32. minutu, kada je Žoržinjo proigrao Maunta, a mladi Englez savladao Markesina.

Drugi gol postigao je Ben Čilvel pet minuta prije kraja meća.

Revanši u Parizu i ponovo u Sevilji na prograu su 13. aprila.