Jadran se porazom oprostio od Lige šampiona

Vaterpolisti Jadrana su porazom od Barselonete završili nastup u Ligi šampiona ove sezone.

Još u utorak Novljani su izgubili šanse da se domognu finalnog turnira, a nakon što su juče napravili podvig protiv Breše sada nisu imali snage da to ponove protiv jednog od favorita za trofej.

Katalonski tim je slavio 13:11 u meču u kojem je ključnu razliku stekao u prvom poluvremenu.

Vodila je Barseloneta 6:2 u drugoj četvrtini, kasnije i 8:4, ali je Jadran imao pravu reakciju i u finišu treće dionice stigao do minus jedan (8:7, 9:8).

Uslijedila je, međutim, nova serija rivala – postigao je tri vezana gola i otklonio dileme oko pobjednika.

Kanstantin Averka je postigao četiri gola za Jadran, po dva su upisali Dušan Banićević, Nikola Brkić i Martin Gardašević, a jedan Đuro Radović.

Najbolji pojedinac u Barseloneti bio je Alvaro Granados, koji se upisao pet puta.

Jadran je tako sezonu završio sa učinkom od dva trijumfa i osam poraza, a iz grupe B na F8 idu Barseloneta, Ferencvaroš, Breša i Hanover.

Tim Petra Radanovića se sada okreće borbi za titulu u domaćem prvenstvu – 28. aprila počinje finalna serija protiv Primorca.