Armani na završnom turniru Evrolige, nakon skoro tri decencije, Barsa izbacila Zenit i igraće sa Italijanima

Armani je u petom meču četvrtfinala plej-ofa savladao Bajern 92:89 i sa 3-2 u seriji izborio završni turnir Evrolige.

Italijanski velikan prvi put poslije 29 godina plasirao se na Fajnal-for i u Kelnu .

Armani je sve vrijeme vodio protiv Bajerna, imao plus 17, a na 78 sekundi do kraja, trojkom Ševona Šildsa, stigao do 91:79.

Nije tu bio kraj…

Vladimir Lučić je pogodio trojku, potom je Džejlen Rejnolds kaznio izgubljenu loptu Kajla Hajnsa i smanjio na 91:84, a onda bio precizan i iza linije 6,75.

U posljednjim sekundama meča Pol Cipzer promašio trojku za produžetak.

Šilds je ubacio čak 34 poena.

Dvocifren učinak imali su i Malkom Dilejni (16) i Hajns (12).

Rejnolds je predvodio Bavarce sa 19 poena, Boldvin je dao 17 poena.

Barselona je ubjedljivo savladala Zenit (79:53), a Pau Gasol pokazao da je klasa čak i nakon dvogodišnje pauze.

Legendarni centar je upisao sedam poena i tri skoka za 15 minuta, ali je oduševio sa četiri blokade i tri ukradene lopte.

Drugi polufinalni par je CSKA – Anadolu Efes.

Odbojkaši počinju borbu za EURO

“Sokolići” poraženi od vršnjaka iz BiH