“Lavice” srušile i Poljsku, u drugu fazu sa četiri boda

Na perfektan način, sa tri pobjede najbolje crnogorske rukometašice završile su prvi dio Evropskog prvenstva u Podgorici.

“Lavice” su večeras srušile Poljsku (26:23) i u drugu fazu, koja će se igrati u Skoplju prenijele četiri boda.

Poslije 30 minuta igre bilo je 12:12.

Crna Gora je do pobjede stigla spektakularnom igrom u drugom poluvremenu, nakon neizvjesnih 30 minuta, te nezaboravno izdanje Jovanke Radičević, koja je, postigla 12 golova.

Po četiri gola su dale Đina Malović i Ivona Pavićević, dok je Đina Jauković pogodila tri puta.

Radičević je odigrala posljednji meč pred domaćom publikom u reprezentativnom dresu.

Uoči utakmice sa Poljskom predsjednik Rukomenog saveza Petar Kapisoda uramljeni dres sa brojem četiri uručio je Jovanki Radičević.

Crna Gora će u drugoj fazi Evropskog prvenstva igrati od nedjelje u Skoplju.

Rivali našem timu biće Francuska, Rumunija i Holandija, a dvije najbolje ekipe iz novoformirane grupe plasiraće se u polufinale.

Pogledajte Jovankin emotivni oproštaj od “Morače” (VIDEO)

Oproštaj u velikom stilu – Jovanka Radičević: Mečevi za reprezentaciju su najljepši momenti moje karijere