“Lavovi” prvi put izgubili u “Morači”, Slovenija slavila u finišu

Rukometaši Crne Gore su izgubili od Slovenije 32:29 – na debiju selektora Vlada Šole.

Naš tim upisao je prvi potaz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, nakon dva startna trijumfa nad Kosovom 29:20, i u Sarajevu protiv selekcije Bosne i Hercegovine 36:25.

Nakon 14:14 – u nastavku smo igrali oslabljeni neigranjem Miloša Vujovića koji je zaradio crveni karton.

Moglo je da bude drugačije, jer je tim Vlada Šole imao i pet golova prednosti, a u 2. poluvremenu dolazio do plus dva.

Nažalost, u ključnim trenucima je falilo rješenja u napadu, što je ekipa Uroša Zormana kaznila i preuzela 1. mjesto u grupi 7.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Aleks Vlah sa osam, dok je Domen Novak meč završio sa pet golova.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo istakao Nebojša Simić, po pet pogodaka postigli su
Vasilije Kaluđerović i Branko Vujović.

Uoči duela od reprezentacije se zavnično oprostio dugogodišnji kapiten Vasko Ševaljević.

Navijači u dvorani “Morača” imali su priliku da pozdrave i doskorašnjeg selektora Zorana Roganovića.

Utakmica je počela minutom ćutanja za stradale u zemljotresu u Turskoj i Siriji.

Isti rivali se sastaju u nedjelju od 17.30 u Kopru.

Vujačić: Vjerujemo da možemo doći do povoljnog rezultata protiv Krke

Šola nakon poraza na debiju: Definitivno vjerujem u ovaj tim, čestitam igračima na rovovskoj borbi