Druga pobjeda Evertona uz het-trik Kalvert-Luina, Lids slavio u goleadi

Everton je upisao i drugu pobjedu na startu Premijer lige.

Nakon trijumfa u Londonu nad Totenhemom 1:0, “karamele” su sada bile ubjedljivije – na “Gudisonu” su deklasirale VBA 5:2.

Gosti su poveli preko Dijangane u 10. minutu, a onda je Everton preokrenuo pogocima Kalvert-Luina i Rodrigesa.

U finišu je crveni karton zbog udaranja Rodrigesa dobio bek VBA Gibs, a nakon toga je zbog prigovora isključen i menadžer tima iz Birmingema Slaven Bilić.

VBA je početkom nastavka poravnao evrogolom Pereire iz slobodnog udarca, ali je tu i stao.

Kin, pa još dva puta Kalvert-Luin koji je kompletirao het-trik, lansirali su klub iz Liverpula ka sigurnoj pobjedi.

Lids je nakon poraza 4:3 od Liverpula sada istim rezultatom savladao Fulam na “Eland roudu”.

Domaćin je poveo golom Koste, poravnao je Mitrović iz penala, prije nego je takođe sa 11 metara Lidsu prednost vratio Klih.

Tim Marseja Bjelse je kasnije imao i 4:1 (Bamford, pa Kosta), ali nije bio kraj, jer je Fulam preko Rida i Mitrovića smanjio 25 minuta prije kraja.

Bilo je potom šansu na obje strane, ali se rezultat nije promijenio.