Zvezda “petardom” do prvih bodova u Ligi Evrope

U duelu 2. kola grupne faze Lige Evrope fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Libereca sa ubjedljivih 5:1.

Izabranici Dejana Stankovića do nogu su potukli rivala na stadionu “Rajko Mitić” i više nego zasluženo došli do prvih bodova u drugom po kvalitetu evropskom klupskom takmičenju.

Crveno-bijeli su odlično otvorili meč i golovima Bena u 7. i 22. minutu najavili u kom pravcu će se kretati večerašnji duel.

Gosti su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti rezultat na 2:1 nakon što je u 41. minutu precizan bio Matušek.

Šampion Srbije je terensku nadmoć krunisao golom već nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu, a ovoga puta pogodio je Gajić i već tada najavio da će sva tri boda ostati u Beogradu.

Potvrdu totalne dominacije domaćeg sastava donose Katai u 67. i Falčineli u 70. minutu, koji postavlja konačan rezultat utakmice.

Karager: To smo svi izgovorili više puta