Vujošević i Božović najprecizniji

Član kolašinskog Gorštaka, Lazar Vujošević i Miloš Božović iz streljačkog kluba Berane najuspješniji su takmičari četvrtog kola Kupa Crne Gore u streljaštvu – vazdušnim oružjem.

Vujošević je u disciplini vazdušni pištolj trijumfovao sa rezultatom 557 krugova.

Kao drugoplasirani završio je Predrag Prelević iz podgoričkog streljačkog kluba Centar sa 535, dok je treći bio Beranac Željko Obradović sa 525 krugova.

Božović je u disciplini vazdušna puška slavio sa rezultatom 612 krugova, ispred Nemanje Obradovića iz SK Donje Luge (600,7) i člana podgoričkog Centra,  Srđana Popovića (556).

U konkurenciji seniorki najuspješnije su bile Jelena Pantović iz Centra i Beba Dabetić iz SK Berane.

Pantović je u disciplini vazudušni pištolj pogodila 554 kruga, dva više od klupske drugarice Ivone Bulatović.

Dabetić je u discipline vazdušna puška “upucala” 602,6 krugova.

U disciplini vazdušni pištolj, u konkurenciji juniora, slavio je Andrija Obradović iz SK Donje Luge (552).

U istoj konkurenciji, u disciplini vazdušna puška, najbolji su bili njegov klupski drug MIljan Dević (595,8) i Darinka Bulatović iz Gorštaka (607,3).

Kod kadeta najprecizniji su bili Milovan Drobnjak iz Berana (566,8) i Remka Ramusović iz SK Donje Luge (573,8).

“Prvi dio novembra bio je predviđen za međunarodne nastupe juniora- Prvenstvo olimijskih nada u Njitri i Volter kup u Smederevu. Neizvjesna situacija sa epidemijom COVID 19 uslovila je da turnir u bude Slovačkoj otkazan, a svi su izgledi da će tako biti i sa turnirom u Srbiji”, piše u saopštenju Streljačkog saveza.

Organizator takmičenja u Kolašinu bio je Streljački klub Gorštak.