Budućnost kroz dramu do pobjede u Čačku VIDEO

Budućnost Voli je prošla kroz pravu dramu u Čačku.

“Plavi” su savladali Borac 76:72, upisali 11. trijumf, ali su se opet igrali sa živcima navijača.

Tim Petra Mijovića je konstantno vodio, u prvoj četvrtini imao plus sedam, u drugoj i plus devet, a onda u trećoj dionici stigao do rekordnih plus 15.

Ali i pored toga nije moglo bez drame…

Čačani su serijom 8:0 prišli na 62:55, da bi minut i 45 prije kraja poslije faula Džastina Kobsa i izjednačili na 69:69.

Nikola Ivanović je uz faul je stigao do prvih poena u drugom djelu za vođstvo 72:69, da bi čovjek odluke bio Melvin Edžim.

Edžim je prvo iskoristio jedno od dva slobodna bacanja, a onda trojkom šest sekundi donio pobjedu “plavima”.

Džastin Kobs je ubacio 19 poena. Vili Rid je imao 14, a Melvin Edžim je dodao 13 poena.

Najbolji u Borcu Entoni Smit sa 14 poena.

Budućnost u utorak gostuje Virtusu u Bolonji u Evrokupu, a pretposljednjeg dana januara ide na megdan FMP-u u Beogradu.

Bojana nakon pobjede: Djevojke su pokazale veliki karakter i da, kad žele nešto da urade, da će to i uraditi

Budućnost i Danilovgrad u finalu memorijala “Ljubo Jovanović”