Studentski centar u finalu ABA 2 lige

Crna Gora bi naredne sezone mogla da ima tri, a Podgorica dva kluba u ABA ligi – u revanšu polufinala drugo ranga regionalnog takmičenja, Studentski centar je savladao zemunsku Mladost 76:66 (20:18, 17:17, 27:17, 12:14) i ušao u finale.

Nakon izjednačenog 1. poluvremena, tokom kojeg niko nije imao više od pet poena prednosti, “studenti” su meč prelomili u 3. četvrtini.

Postepeno su podizali prednost, stizali nekoliko puta do plus devet, da bi Nikola Pavlićević trojkom u 30. minutu prvi put donio dvocifrenu prednost (64:52).

Iskusni plejmejker je na početku posljednje dionice asistirao Marku Tejiću za 66:52, koji je potom pogodio i za 68:52, da bi nakon zakucavanja Vasilija Baćovića za 70:52 sve bilo riješeno…

Baćović je bio najbolji sa 19 poena i osam skokova, a dvocifreni su bili i Tejić (14) i Brajon Alen (11).

Trej Dreksel je na drugoj strani takođe ubacio 19 koševa, ali posljednji u 28. minutu, za 58:52.

U “Morači”, 4. i 6. maja, tim Nenada Trajkovića boriće se sa sarajevskim Sparsom za titulu, samim tim i porelazak u viši rang takmičenja.

Ako i ne uspije, ostaće mu još jedna šansa u baražu sa ekipom koja bude 13. u ABA ligi.