Nikoleta Perović i Saška Đurović: Nadamo se plasmanu na Evropsko prvenstvo

Foto: odbojka.me

Odbojkašice Crne Gore u četvrtak nastavljaju borbu za plasman na Evropsko prvenstvo, a prvi protivnik u Njitri biće im domaćin turnira, selekcija Slovačke.

Narednog dana, Crna Gora igra najvažniji meč sa reprezentacijom Finske, gdje će naše odbojkašice nastojati da nadoknade poraz u pet setova iz Podgorice i eventualnom pobjedom 3:0 ili 3:1 dođu na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo.

Nikoleta Perović, korektor i kapiten naše reprezentacije kazala je da će tražiti šansu protiv Finske i Kosova za plasman na EP.

Mjesto na šampionatu Starog kontinenta, osim domaćina i osam najuspješnijih selekcija sa EP 2019. godine, imaće po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest kvalifikacionih grupa.

Evropsko prvenstvo za odbojkašice biće odigrano od 18. avgusta do 4. septembra u Beogradu (Srbija), Plovdivu (Bugarska), Zadru (Hrvatska) i Kluž-Napoki (Rumunija).

Saška Đurović očekuje još bolja izdanja u Njitri.

Foto: odbojka.me

UEFA pokreće postupak protiv osnivača Superlige

Arsenal izgubio u Radanovićima i pogurao Mornar ka Prvoj ligi