Đina Jauković srušila Đer, Brest u finalu

Poslije 40 mjeseci bez poraza, Đer je konačno zaustavljen u Ligi šampiona.

I to zahvaljujući Đurđini Jauković – nikšićka bombarderka je 14 sekundi prije kraja izborila produžetke za Brest, a onda i dala gol u penal seriji za senzacionalnu pobjedu u polufinalu (27:25, nakon 60 minuta bilo 20:20).

Meč u “Laslo Pap areni” je bio veoma uzbudljiv.

Francuski prvak je bio bolji, vodio 15:11, ali čak 14 minuta nije dao gol, pa je aktuelni prvak preokrenuo.

Loran Bezo se tada konačno sjetio 24-godišnje crnogorske reprezentativke, koja je “bombom” prekinula post.

Đer je imao priliku da sve riješi, ali je Sandra Toft odbranila sedmerac Aniti Gorbic pri rezultatu 20:19, a potom je Đina izborila dodatak dva puta po pet minuta.

Ni nakon njih nije bilo pobjednika, jer je bilo 23:23.

U prvoj seriji su neprecizne bile Ana Gros i Veronika Kristijansen, da bi u trećoj Kleopatra Darlo odbranila sedmerac.

Šansu nisu ispustile Jaukovićeva i Izabel Gulden, koja je otela Đeru titulu u takođe sa penala 2016. godine u finalu u dresu ĆSM Bukurešta.

U finalu Brest će igrati protiv norveškog Vajpersa.

Šarkić očekuje da dobije šansu: Moja želja i fokus je da budem prvi golman reprezentacije

Finale Kupa Crne Gore: Budućnost želi duplu krunu, Dečić za istoriju