Nova blamaža Budućnosti: Toršavn slavio pod Goricom

Šest golova primila je Budućnost protiv Toršavna u dvomeču 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija, i završila evropski put.

Farani su opet nadigrali “plave”. Tim sa ostrva jeslavio i na stadionu pod Goricom 2:0, čime su “plavi” kompletirali očajne dvije sedmice u klupskoj istoriji.

Čim su odlučili da napadnu, praktično su ušetali u mrežu – Heri Hjalt Mor je u 39. minutu povukao loptu, odigrao dupli pas sa Dancem Mikelom Dalom i rutinski savladao Đorđija Pavličića.

Farani su u 73. minutu dali i drugi gol pod Goricom, šesti ukupno u dvomeču, kada je Danijel Johansen iskoristio penal.

Milinković je meč počeo bez kapitena Petra Grbića, Draška Božovića (ušli na poluvremenu), reprezentativnog golmana Miloša Dragojevića i štopera Vladana Adžića.

Toršavn će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igrati sa Makabijem Haifom ili Dinamo Tbilisijem.