Srbija odbranila zlato iz Rija: Delfini preko Grčke do četvrte medalje zaredom

Čuvena generacija srpskih vaterpolista sa najveće scene silazi šampionski, sa još jednom velikom medaljom oko vrata.

“Delfini” su odbranili titulu olimpijskog prvaka – u finalu je pala Grčka (13:10) i to im je četvrto odličje zaredom na OI od kada nastupaju pod imenom Srbija.

U Pekingu 2008. i 2012. u Londonu su bili bronzani (oba puta su za treće mjesto bili bolji od Crne Gore), a onda su spojili najsjajnija odličja u Rio de Žaneiru i Tokiju.

U finalu je sve prštalo – vodila je Srbija i tri gola razlike u prvih desetak minuta (5:2, 6:3, 7:4), ali su Grci brzo reagovali.

Poravnali su na 7:7 prije nego je Andrija Prlainović četiri sekunde prije kraja druge četvrtine maestralno zatresao mrežu za 8:7.

Srbija je u posljednju četvrtinu ušla s golom prednosti (10:9), a ključni momenti su se dogodili u 3. i 4. minutu kada su Prlainović i Nikola Jakšić donijeli 12:10, a Heleni između za dva pogotka prokockali napad s igračem više.

Odmah nakon toga je Dušan Mandić pogodio za 13:10, tada je i postalo jasno da olimpijsko zlato ne mijenja vlasnika.

Grci su u Tokiju igrali prvo finale najvećih takmičenja ikada…

Marija ide na Dijamantsku ligu

Vaterpolisti osmi u Tokiju, Gojković i Ivović: Uradili smo sve da turnir završimo pobjedom