“Igrajte za rukomet volite rukomet” – slogan je premijernog Kampa Olimp u Kolašinu koji su organizovale bivše crnogorske rukometašice Anđela Bulatović i Suzana Lazović.
U gradu na Tari, prethodne dvije sedmice djevojčice su učile od nekadašnjih igračica.
“Na kampu smo okupili oko 80. djece iz cijele Crne Gore, uzrast od 2008. do 2010. godišta, radili smo u tri smjene – uz odlične uslove. Cilj kampa je bio da djecu kroz rukometne treninge, naučimo, pripremimo na izazove koji ih očekuju u daljem razvoju”, kazala je Bulatović.

Program kampa je bio sadržajan, uz razne vanrukometne aktivnosti…

“Pored treninga imale su razne kreativne radionice i tematske večeri. Plus avanturisticki park, jahanje konja, paintball, žičara. Trudile smo se da im bude zanimljivo, da se druže, budu nasmijane i da uživaju”, kazala je Anđela.
Završetak je zapravo novi početak…
“Vjerujem da smo uspjele. Plan je da kamp bude tradicionalan, a iz godine u godinu će se mijenjati i sam koncept”, kazala je nekadašnja reprezentativka, rukometašica Budućnosti.

Sa polaznicama su, osim Anđele i Suzane, radili kondicioni trener Gvozden Bulatović, animatorke Jelena Ljumović, Nataša Šćepanović i Anđela Janković, dok se pedijatar Momčilo Vukčević brinuo o zdravlju djevojčica.