Nije moglo bolje.
Tako bi se ukratko mogao opisati perfektan start fudbalera Mornara na povratku u prvoligaški klupski rang.
Tim Slavoljuba Bubanje nakon pet odigranih kola u vrhu je Telekom Prve crnogorske fudbalske lige – Barani su bez poraza i na samo dva boda od lidera ekipe Sutjeske.
“Sigurno kad bih rekao da smo očekivali ovakav start i da smo tempirali formu za početak prvenstva ne bih rekao istinu. Odradili smo jako dobro pripremni period na Zlatiboru, odigrali dosta jakih utakmica i to nam je dalo nadu da možemo ravnopravno da igramo Prvu ligu. Ostavili smo gro ekipe iz prošle sezone, doveli pojačanja, napravili dobar tim i to se zasada pokazalo kao ispravan potez”, kazao je Slavoljub Bubanja u razgovoru za Sportski.me.

Sa dobrim rezultatima, igrom očekivano su porasle i ambicije Mornara. Koliko taj pritisak, već na startu sezone, može biti opterećenje po tim?
“Kažu da smo hit prvenstva? Ja to ne volim i to u fudbalu ne postoji. Ne želim da igrači imaju pritisak rezultata, ali pritisak da odrade svaki trening da daju maksimum na utakmicama to ja tražim od njih i taj pritisak moraju da imaju”.
Slijedi gostovanje Rudaru u nedjelju pod Golubinjom koji je još uvijek bez pobjede u šampionatu. Biće to prilika da se kompletira dobar početak i da pauzu dočekate u sjajnom raspoloženju?
“Očekuje nas zahtjevan meč. Rudar ima ozbiljan kvalitet bez obzira na to koliko bodova su osvojili, i oni su to pokazali protiv Budućnosti. Moj kolega iz Rudara je kazao da im taj bod puno znači i da je siguran u pobjedu protiv Mornara. To je i motiv za moje igrače da to ne dozvolimo”.

Dodatno ste ojačali tim, posebno u napadačkom djelu dolaskom Petra Grbića i Senegalca Badare Bađija. Je li Vam to olakšalo ili otežalo izbor?
“Svaki dolazak kvalitetnog igrača nama u stručnom štabu donosi veći roster i to je dobro. Ali, samo se na terenu ulazi u tim. Uprava kluba je napravila sjajan posao. Mićo Perović i Nikola Simović, te direktor Mitar Novaković koji je 24h na stadionu. Naravno, ništa ne bi bilo bez predsjednika Opštine Bar Dušana Raičevića, a imamo pomoć i od Đorđija Pavićevića, tako da polako postajemo jedna porodica”.

Mornar igra u sjajnom ambijentu na “Topolici” pod reflektorima, na pjeni od mora. Kakav je osjećaj?
“Zahvaljujući FSCG igramo noćne utakmice, i sjajan je osjećaj. More je na pedesetak metara, i u takvom ambijentu i igrači daju više. Brzo dobijamo novi vještački teren, zatim tribine na glavnom terenu i to će biti ozbiljan kompleks. Najvažnije je da klub postaje ozbiljan i ne zavisi od pojedinca, ni od Bubanje ili bilo koga jer je Mornar postao iznad svih pojedinaca”.