Ništa od baraža: “Sokoli” izgubili u Oslu

Crna Gora je izgubila u Oslu od Norveške 2:0.

Nakon ovog meča srušen je san o mogućem učešću u baražu, budući da Norvežani imaju šest bodova više i bolji međusobni skor od Crne Gore.

Norvežani su poveli u 19. minutu golom Eljunusija, kojem je asistirao Strandberg.

Strandberg je prilikom asistencije faulirao Vujačića, ali sudija nije svirao faul.

Konačan rezultat postavio je Eljunusi drugim pogotkom u samom finišu meča.

Crna Gora je uglavnom prijetila preko Jovetića, a najbolju šansu imala preko Marušića – fudbaler Lacija je nakon asistencije Jovetića izašao sam ispred golmana, ali je slabo primio loptu.

“Sokoli” su u 2. poluvremenu odigrali ofanzivno i agresivno, bili su opasniji i bolji rival.

Lider na tabeli grup G je Holandija sa 19 bodova. “Lale” su večeras savladale Gibraltar 6:0.

Turska je u 98. minutu došla do preokreta i pobjede nad Letonijom – 2:1. Turci na 3. mjestu imaju dva boda manje od Norveške, a četiri više od Crne Gore.

Letonija je na 5. mjestu sa isto toliko bodova, dok je Gibraltar bez osvojenog poena.