Kup CG: Budućnost rutinski, prošla i Sutjeska

Aktuelni osvajač Kupa, ekipa Budućnosti sigurnom pobjedom nad Jezerom (3:1) u osmini finala krenula je u odbranu trofeja u najmasovnijem takmičenju.

Podgorički “plavi” su danas u Danilovgradu bili sigurni, ubjedljivi i upisali petu vezanu pobjedu u svim takmičenjima.

Mrežu Jezera prvi je zatresao Vladan Adžić u 2. minutu na asistenciju Nemanje Sekulića. Do odlaska na odmor gol je postigao Viktor Đukanović, u 26. minutu nakon dodavanja Vasilija Mijovića, a nakon njega u listu strijelaca upisao se i Miomir Đuričković u 75. minutu.

Gol za Jezero postigao je Mendi u 89. minutu.

Sigurna je bila i Sutjeska, koja je na gostovanju Bokelju primila gol i na kraju slavila 2:1.

Nikšićani su poveli u 3. minutu – Marko Vuković je centrirao, a Vladan Bubanja postigao gol na drugom uzastopnom meču.

Bokelj je izjednačio preko Valentina Rudovića u 33, a konačan rezultat i pobjedu ekipi Milije Savovića donio Božo Marković u 55. minutu. Markoviću je asistirao Vladimir Jovović.

I u četvrtfinalu će se igrati jedan meč.