Kup CG: Budva pobjedom završila prvi turnir

Vaterpolisti Budve savladali su danas Kataro 8:7 u trećem meču prvog polufinalnog turnira Kupa Crne Gore za vaterpoliste.

Budva je na startu povela golom Petra Ćetkovića, a onda je Kataro preokrenuo, imao dva gola prednosti (4:2) i vođstvo održavao do posljednje četvrtine.

U 4. četvrtini Budva stiže do preokreta i vođstva (6:5) nakon pogotka Stefana Kovačevića, a onda i do dva gola prednosti (8:6).

U finišu je bilo uzbudljivo – Kataro je smanjio na 8:7, potom je Marko Mršić imao peterac za izjednačenje, ali je njegov udarac odbranio golman Budve, Milija Mandić. Golman Budve imao je 12 odbrana.

Kod Budve je najefikasniji bio Kovačević sa pet pogodaka. Na drugoj strani po dva pogotka Mršića i Marka Milića.

Budva je prvi turnir završila sa jednom pobjedom i dva poraza, Kataro je izgubio sva tri meča.

Drugi polufinalni turnir igra se u Kotoru od 13. do 15. decembra.

Marko Jeremić: Pobjeda nad Igokeom nam je vratila samopuzdanje