Real lako sa Zvezdom, Bajern produžio loš niz Panatinaikosa

Crvena zvezda je samo u prvom poluvremenu mogla da parira Realu u Madridu u 11. kolu Evrolige.

Bez Nikole Kalinića, Nejta Voltersa, Luke Mitrovića, odranije i Erona Smita, aktuelni prvak ABA lige je zadržao domaćina na 32 poena u prvih 20 minuta (32:32), ali je kasnije kvalitet ekipe Pabla Lasa presudio – 79:67.

Nakon tri četvrtine je “kraljevski klub” ima plus 11, a posljednja dionica je bila odrađivanje posla na putu ka devetom trijumfu.

Madriđane je predvodio Valter Tavares sa 15 poena, jedan manje je upisao Vensan Poarje, a 11 Adam Hanga.

Kod “crveno-bijelih”, koji su poraženi sedmi put, Ostin Holins je bio najefikasniji sa 16.

Nikola Ivanović je za 26 i po minuta na parketu imao učinak od osam poena, pet asistencija i tri skoka.

Domaći teren je odbranio Bajern, koji je u nezivjesnom duelu u Minhenu savladao Panatinaikos – 81:78 i upisao petu pobjedu.

Darun Hiliard je postigao 20 koševa, na drugoj strani Joanis Papapetru (17).

PAO poslije 11 kola ima devet poraza, od čega pet zaredom.

Prva liga za košarkaše: Pobjede SC Derbija i Podgorice