Prva pobjeda “plavih”: Budućnost srušila viceprvaka Evrope

Rukometašice Budućnosti pobijedile su u “Bemaks areni” francuski Brest 30:28, u utakmici osmog kola A grupe DELO Ligi šampiona.

Tim Bojane Popović je prekinuo seriju od sedam poraza i osvojio prve bodove ove sezone.

Vicešampion Evrope u većem dijelu meča bio je u vođstvu, poveo je 8:5 u 16, razlika je u 26. iznosila četiri, koliko je bilo i u 31. minutu.

Domaćin je u posljednjih desetak minuta igre napravio preokret i došao do prve pobjede ove sezone.

Blistala je Matea Pletikosić sa 12, dok je Ivona Pavićević meč završila sa sedam golova.

U timu Bresta najbolja je bila Norvežanka Helen Gigštad Fauske sa osam pogodaka.

Budućnost će u narednom kolu, 8. januara, igrati u Budimpešti protiv Ferencvaroša.

Treća pobjeda Katara: Kotorani bolji i od Medvešćaka

Bojana Popović: Ovo mi je najljepši rođendanski poklon u životu