Ronaldov rekord i pobjeda Junajteda nad Arsenalom

Fudbaleri Mančester Junajteda pobijedili su Arsenal u derbiju 14. kola Premijer lige sa 3:2.

CR7 je bio dvostruki strijelac, pa je stigao do rekorda – bili su mu to 800. i 801. pogodak u karijeri.

Gosti su do vođstva došli u 13. minutu. Lopta je poslije kornera došla do Emila Smita-Roua, a golmana Junajteda Davida de Heu je slučajno sapleo saigrač Fred.

De Hea je ostao na zemlji, a Smit-Rou je neometano postigao gol. Sudija je gol priznao nekoliko minuta kasnije poslije gledanja VAR-a.

Junajted je izjednačio golom Bruna Fernandeša u 44. minutu.

U nastavku meča Ronaldo je iskoristio asistenciju Markusa Rašforda, i u 52. minutu doveo je Junajted u prednost.

Martin Odegard je dva minuta kasnije poslije asistencije Gabrijela Martinelija izjednačio na 2:2.

Ronaldo je sa “bijele tačke” u 70. minutu donio sva tri boda Junajtedu, i prvu pobjedu u Premijer ligi poslije 30. oktobra.

Junajted je sedmi na tabeli sa 21 bodom. Arsenal je peti sa 23.