Brinjone najbolja u Sent Moricu

Foto. twitter/Fis Alpine

Italijanka Federika Brinjone pobjednica je trećeg superveleslaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u švajcarskom Sent Moricu.

Do prve pobjede ove sezone, a 17. u Svjetskom kupu, došla je u vremenu 57 sekundi i 81 stotinku.

Njena sunarodnica Elena Kurtoni osvojila je drugo mjesto sa zaostatkom od 11 stotinki.

Kao trećeplasirana, kao i juče, završila je Amerikanka Mikaela Šifrin sa 43 stotinke slabijim vremenom od pobjednice.

Novozelanđanka Alis Robinson bila je četvrta, peto mjesto osvojila je Austrijanka Ramona Zibenhofer, dok je šesta bila Italijanka Sofija Gođa, pobjednica prvog superveleslaloma u Lejk Luisu.

Pobjednica jučerašnjeg superveleslaloma,
Švajcarkinja Lara Gut-Behrami pobjednica, danas nije završila trku.

Gođa je vodeća u plasmanu superveleslaloma sa 220 i 4a bodova više od drugoplasirane i Gut-Behrami.

Brinjone je treća sa 177 bodova.

U generalnom poretku Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Amerikanka MIkaela Šifrin sa 525 bodova.

Gođa je druga sa 435, dok treća Slovakinja Petra Vlhova je druga sa 345 bodova.