Gajgeru najbolji u Titis-Nojštadu

Njemac Karl Gajger pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Titis-Nojštadu.

Gajger je bio drugi nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovbima od 132 i 141 metar, za koje je dobio 288,3 boda.

To je njegova treća pobjeda ove sezone, ukupno 12. u Svjetskom kupu.

Trijumfom u Titis-Nojštadu preuzeo je vođstvo u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Slovenac Anže Lanišek, nastup je završio kao drugoplasirani skokovima od 134,5 i 134,5 i zbirom od 283,1 bodom.

Pobjedničko postolje kompletirao je Njemac Markus Ajzenbihler skokovima dužine 132,5 i 132 metra, za koje je dobio 273,9 bodova.

Kao četvrtoplasirani završio je Norvežanin Halvar Agner Granerud (128 i 136,5), pobjednik novogodišnje turneje Četiri skakaonice, Japanac Rjoju Kobajaši, osvojio je peto mjesto (133 i 131), dok je šesti bio Slovenac Peter Prevc (134 i 132).

Gajger je vodeći u poretku Svjetskog kupa sa 1097 bodova i ima 11 više od drugoplasiranog Kobajašija.