Crna Gora poražena od Francuske, lavovi" na minus devet

Team Montenegro during the handball match Denmark vs Montenegro, Men’s EHF EURO 2022 Hungary, Slovakia, Debrecen ,Hungary, 13.01.2021, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Francuska, olimpijski šampion i dominantna sila 21. vijeka, ubjedljivo je savladala Crnu Goru 36:27 u trećem meču glavne faze Evropskog prvenstva.

„Lavovi“ su se držali 20-ak minuta (11:11), a kada je rival pojačao odbranu i zatvorio bukvalno sve prilaze svom golu.

U finišu poluvremena Francuska je stekla četiri gola prednosti, a u nastavku iz napada u napad povećavala razliku, dok su crnogorski rukometaši izgubili energiju, defanzivni sistem i napadački ritam.

U nekoliko navrata “trikolori” su vodili i 11 razlike.

Francusku je do pobjede vodio Dika Mem sa sedam, dok su Janis Lene, Nikolas Turno, Emerik Min, Benoa Kunkud i Nikola Karabatić poostrigli po četiri gola.

U redovima Crne Gore na čijem se golu ponovo istakao Nebojša Simić, najefikasniji je bio Miloš Vujović sa sedam, dok su Branko Vujović i Marko Lasica postigli po pet pogodaka.

Naš tim ima, međutim, ispred sebe još jednu veoma važnu utakmicu – u srijedu od 15 i 30 protiv Islanda, za treće mjesto u grupi.