Primorje bolje od Danilovgrada

Košarkaši Primorja 1945 ostvarili su pobjedu u 10. kolu I A MCKL.

Novljani su slavili na svom parketu protiv Danilovgrada 91:74.

Gosti su bolje ušli u meč i sredinom prve četvrtine napravili su seriju 9:0 kojom su stigli do maksimalnih sedam poena viška 16:9.

Ipak Primorje je odgovorilo serijom 7:0, poravnalo na 18:18 i već u drugoj četvrtini potpuno preuzelo kontrolu. Prednost nakon 20 minuta bila je 44:35, a Danilovgrađani su uspijevali da zadrže razliku na jednocifrenu sve do posljednje četvrtine, kada su domaći počeli da rješavaju pitanje pobjednika.

U 36. minutu razlika je bila maksimalnih 18 poena 83:65.

Domaće su predvodili Veselin Kovačević sa 19 poena i sedam asistencija, Ognjen Micović 19 poena i osam asistencija i Dragan Bjeletić koji je dodao 15 poena i 13 skokova.

Na drugoj strani 26 poena i devet skokova Alekse Vujadinovića, 13 poena ubacio je Aleksandar Kartalović.

Primorje je ostvarilo četvrtu pobjedu uz pet poraza, Danilovgrad je ostao na samo jednom trijumfu uz devet neuspjeha.