Kadijini Sparsi bolji od Širokog

Košarkaši Sparsa, koje sa klupe vodi crnogorski trener Miodrag Kadija savladali su ekipu Širokog 69:63 u derbiju 8. kola NLB ABA2 lige.

Sparsi su od početka meča vodili, već u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost, ali je na poluvremenu bilo izjednačeno – 33:33.

Široki je u četvrtoj četvrtini serijom 6:0 došao do prednosti (58:56).

Potom su Sparsi odgovorili serijom 7:0, poveli 63:58 i u tijesnoj završnici izborili petu pobjedu u ligi.

Crnogorski reprezentativac i košarkaš Sparsa, Mašan Vrbica je meč završio sa devet poena.

U ekpi Širokog najbolji je bio bivši igrač Budućnost Volija, Luka Božić. Meč je završio sa 21 poenom.

Osmo kolo sjutra zatvaraju Lovćen i Vojvodina.

Prvi je Borac sa sedam pobjeda i jednim porazom, drugi je MZT sa skorom 6-2, a onda slijede Sparsi, Mladost, Helios, Široki, Sutjeska i Zlatibor sa po pet pobjeda i tri poraza.