Dva gola Vlahovića – Juventus srušio Empoli

Fudbaleri Juventusa pobedili su Empoli na gostovanju sa 3:2 u 27. kolu Serije A, uz dva gola Dušana Vlahovića, koji se sa 20 golova osamio na čelu liste strijelaca Serije A.

Moize Ken je donio Juventusu prednost u 32. minutu, zatim je Simon Žurkovski u 40. poravnao rezultat.

U 45+2. je Vlahović je prihvatio pas Huana Kvadrada u šesnaestercu, sjajnom fintom prevario defanzivca i golmana protivničkog tima i zatim poslao loptu u mrežu za novo vođstvo Juvea.

Srpski napadač je mrežu pogodio u 66. minutu. Alvaro Morata ga je proigrao u kontri, uslijedio je prijem lijevom slabijom desnom nogom preko golmana Empolija.

Četiri gola Vlahovića u prvih pet mečeva za Juventus.

Empoli je preko Andree la Mantije da smanji zaostatak u 76. i unese dramu u završnicu, ali bodovi ipak odlaze u Torino.

Tim Masimilijana Alegrija na četvrtom mestu ima 50 bodova.