Jezero ubjedljivo protiv Podgorice, remi Rudara i Mornara

Fudbaleri Jezera upisali su ubjedljiv trijumf protiv Podgorice 4:0 u 24. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Jezero je protiv “žute podmornice” već u prvom poluvremenu imalo dva gola prednosti. Plavljani su poveli u 12. minutu preko Aldina Adžovića, da bi na 2:0 povisio Argentinac Faust u 36 – bio je to njegov četvrti gol u nastavku sezone.

Između dva pogotka Plavljana Podgorica je imala priliku za gol, ali je Igor Asanović odbranio udarac Marku Mrvaljeviću.

Treći pogodak na utakmici postigao je Vasilije Radenović u 58. minutu, dok je konačan rezultat postavio Edis Redžepagić u 89. minutu.

Rudar je protiv Mornara osvojio samo bod.

Barani su u finišu prvog dijela imali šanse preko Petra Sekulovića i Jovana Pajovića, ali je oba puta dobro intervenisao Jasmin Agović.

U drugom poluvremenu je u prilici bio i Andrej Cvijović, ali je prilikom njegovog šuta uklizao Balša Banović, pa su mreže do kraja mirovale.