Lovćen slavio protiv Milenijuma, dabl-dabl Hadžibegovića

Košarkaši Lovćena 1947 pobijedili su Milenijum 92:82 u 14. kolu I A MCKL.

Cetinjani su odličnim napadačkim učinkom u prvom poluvremenu trasirali put ka pobjedi.

Milenijum je u prvih pet minuta vodio, ali je Lovćen u prvoj četvrtini ubacio 29 poena i stvorio +5.

U drugom periodu Cetinjani su napravili seriju 11:0 i stigli do 45:30.

Gosti su se međutim vratili u meč, već do odmora smanjili zaostatak na -8, a polovinom treće četvrtine uspjeli da stignu na posjed zaostatka.

Ipak u tim momentima opet je Lovćen pronašao napadački ritam i za šest minuta stigao do maksimalnih 16 poena razlike 75:59.

Alen Hadžibegović je odigrao fenomenalan meč, završio ga je sa 17 poena uz 19 skokova i šest asistencija za indeks 39.

Marku Mugoši je asistencija falila za tripl dabl, imao je 19 poena i 10 skokova.

24 poena dao je Klarens, 18 je ubacio Marko Perović.

Kod Milenijuma 17 poena i osam skokova Miloša Popovića, po 15 poena dodali su Pavle Titić i Aleksandar Bogojević (11 asistencija).

Lovćen je ostao u igri za vrh tabele i ima 8-5, dok je Milenijum na pobjedu iznad posljednjeplasiranog Danilovgrada.

Obradović: Hvala Budućnosti na dobrodošlici, atmosfera je bila sjajna, prava košarkaška

Džikić nakon poraza: Imali smo svoje šanse, bili smo blizu