Sutjeska ide na pauzu sa 11 bodova više od Budućnosti

Fudbaleri Sutjeske remizirali su danas sa Petrovcem (1:1) u 26. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, ali su i pored kiksa uvećali prednost u odnosu na Budućnost, koja je na domaćem terenu izgubila od Jezera 2:1.

Sutjeska na reprezentativnu pauzu odlazi sa 11 bodova više u odnosu na Budućnost.

Sutjeska ni treći put ove sezone nije savladala Petrovac – meč u Nikšiću završen je 1:1. Domaći su do prednosti došli u 57. minutu Nikola Janjić, sa oko 20 metara postigao sjajan gol.

Meldin Drešković je u 77. minutu napravio veliku grešku, dodao loptu gostujućem igraču Momčilu Petroviću, koji je izašao sam ispred Suada Ličine, a golman Sutjeske ga oborio. Dosuđen je penal za goste, a siguran realizator bio je Jovan Vujović.

Veliku pobjedu ostvarilo je Jezero, koje je drugi put ove sezone savladalo Budućnost na stadionu pod Goricom – 2:1.

Gosti su iskoristili lošu igru odbrane domaćih i na odmor otišli sa dva gola prednosti. Strijelci za Plavljane bili su Lazar Lambulić i Aldin Adžović.

Strijelac za Budućnost je bio Miloš Raičković.

Jezero je imalo penal na kraju, ali je Miloš Dragojević odbranio udarac Saši Radenoviću.

Dečić je u Tuzima bio ubjedljiv protiv Mornara – 4:0. Strijelci za domaće bili su Draško Božović, Džonatan Drešaj, Aleksa Marušić i Danilo Pešukić.

Iskra je u finišu preko Irfana Šahmana i Damira Kojaševića savladala Podgoricu 2:0 i prišla Budućnosti na tri boda zaostatka, dok je Zeta bila ubjedljiva u Pljevljima protiv Rudara. Tim iz Golubovaca slavio je 3:0, jedan gol je postigao Aleksa Maraš, a dva Rio Tačibana.

Dečić – Mornar 4:0

Draško Božović 25. iz penala, Džonatan Drešaj 34, Aleksa Marušić 56, Danilo Pešukić 58.

Budućnost – Jezero 1:2

Miloš Raičković 66 – Lazar Lambulić 26, Aldin Adžović 42.

F1: Lekler najbrži u Bahreinu, potop Red Bula

Šest igrača iz CFL na spisku Radulovića: Novica Eraković i Balša Sekulić prvi put u reprezentaciji