Poraz Partizana u Tivoliju, odličan meč Jake Blažiča

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Ljubljani od Cedevita Olimpije 81:79 u 24. kolu AdmiralBet ABA lige.

Ekipa iz Ljubljane je drugi put ove sezone savladala ekipu Željka Obradovića, a do pobjede je stigla poslije preokreta u posljednjih pet minuta.

Na pet minuta prije kraja Partizan je vodio maksimalnih osam razlike (77:69), a onda je uslijedila serija domaćina 10:0 i preokret (79:77). Partizan je skoro četiri minuta bio pez poena u tom periodu, da bi do izjednačenja došao nakon poena Pantera (79:79). Poslije toga je, na 30 sekundi do kraja, Ferel pogodio za dva poena i postavio konačan rezultat.

Imao je Partizan priliku za pobjedu, Avramović je krenuo u kontru, ali je odlično reagovao Ferel i izbio mu loptu. Potom su “crno-bijeli”, na 0,6 do kraja imali posljednji napad, ali Panter nije uspio da dođe do lopte nakon dodavanja iz auta.

Najefikasniji kod Cedevita Olimpije bio je Jaka Blažič sa 25 poena. Na drugoj strani se istakao Aleksa Avramović sa 21 poenom.

Savković i Marčić na turniru "Beogradski pobjednik"