Sutjeska slavila u Baru, pobjeda Zete, remi u goleadi na "DG areni"

Fudbaleri Sutjeske grabe ka tituli.

Nikšićani su preskočili gostovanje Mornaru na “Topolici” slavili (2:0) u 27. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Tim Milije Savovića pitanje pobjednika je riješio u prvom dijelu meča golovima Vladana Bubanje u 20. minutu i Vladimir Jovović 45+1.

Sutjeska je zadržala 11 bodova više u odnosu na drugoplasiranu Budućnost.

Jezero je u Beranama bilo bolje od Rudara – 3:2.

Plavljani su vodili 2:0 preko Rodriga Fausta (drugi gol je postigao praktično s centra), a Pljevljaci do poluvremena poravnali pogocima Petra Vukovića (autogol) i Nikše Vujanovića.

Ipak, Jezero je s igračem više u nastavku stiglo do trijumfa – tri boda mu je donio Mamadu Mendi u 67. minutu.

Rudar nije slavio u posljednjih šest mečeva, pa sada u zoni baraža za opstanak ima tri boda manje od Jezera…

Zeta je u Golubovcima savladala Iskru (3:1), a naruku joj ide i remi Podgorice i Iskre (3:3) – Golubovčani na posljednjem mjestu sada imaju šest bodova manje od sastava iz Lješkopolja koji je u zoni baraža za opstanak.

Na “DG areni” su Tuzani imali vođstvo od 2:0, domaćin je preokrenuo, da bi konačan rezultat postavio Danilo Pešukić u 87. minutu iz slobodnog udarca.