Trener Budve: Ostvarili smo sve ciljeve

Četvrtu godinu zaredom, odbojkaši Budve osvajači su duple krune. Taman koliko i postoji ovaj klub čiji je osnivač Opština Budva.

Budvani su titulu odbranili sa sve tri pobjede u finalnoj seriji plej-ofa protiv Budućnost voleja, iako nijedan meč nijesu dobili maksimalnim rezultatom. U prva dva meča su slavili sa po 3:1, u trećem je bilo 3:2 za izabranike Miloša Markovića, koji su u petom odlučujućem setu posljednjeg meča potvrdili kvalitet i iskutvo, kada su na pravi način odbili ozbiljan pokušaj Budućnosti da se izbori za četvrti meč u Podgorici…

Čestitam mojim momcima na prikazanoj partiji i osvojenom trofeju. Naravno, čestitam i ekipi Budućnosti na fer i korektnoj trećoj utakmici i velikoj borbenosti. Svojom igrom su dali pečat i uljepšali ovo finale – kaže trener Budvana Miloš Marković za Pobjedu.

Slično drugom meču u Podgorici, Budućnost je u trećem dobila prvi set, a Budva drugi i treći. Za razliku od duela u “Morači”, Budvani u četvrtom setu meča u Mediteranskom sportskom centru nijesu zadržali potrebnu koncentraciju, što je pomoglo razigranim Podgoričanima da izbore taj-brek. Ipak, kad je bilo najpotrebnije, postava sa šest internacionalaca (Despotovski iz Sjeverne Makedonije, Gmitrović iz Srbije, Mihajlov i Baranov iz Rusije, Bjeljac iz Bosne i Hercegovine, te Urban iz Slovenije), i crnogorskim reprezentativcem Blažom Milićem, opravdala je očekivanja.

Pokazalo se da su utakmice koje su unaprijed “dobijene” ujedno i najteže. Tako je bilo i trećem meču. Budućnost je, potpuno rasterećena bilo kakvog pritiska, pružila izvanrednu partiju i umnogome nam otežala posao – dodaje Marković.

Budva je sezonu na domaćoj sceni završila sa svih 20 pobjeda, uz sedam izgubljenih setova, svaki protiv Budućnosti.

Na samom kraju, moram da budem zadovoljan cijelom sezonom. Ostvarili smo sve ciljeve, a to su odbrana oba trofeja. Završili smo sezonu svi zdravi i na broju, bez ikakve povrede, tako da u svakom slučaju svime mogu da budem zadovoljan – zaključio je Miloš Marković.

Baraž: Budućnost volley bolja od Gorštaka