Mornar slavio u Beranama protiv Jezera, Rudar nadigrao Petrovac

Fudbaleri Mornara i Rudara ostvarili su pobjede u 32. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Mornar je u Beranama slavio protiv Jezera 2:1.

Barani su do trećeg uzastopnog, ukupno desetog, trijumfa došli golovima Marka Ćetkovića u 6. i Aleksandra Vujačića iz jedanaesterca u 17. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je doživjelo treći uzastopni poraz, postigao je Argentinac Rodrigo Faust u 37. minutu.

Faust, koji se 11 puta upisao u strijelce, do gola je mogao i u 54. minutu, ali je promašio penal.

Mornar je od 81. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Andrej Cvijović.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Petrovac 1:0 i zabilježio deveti trijumf ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Ognjen Gašević u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Poslije prvog poluvremena, Zeta u Golubovcima vodi protiv Podgorice 1:0.

Vodeći pogodak postigao je Ukrajinac Artur Zahorulko u 41. minutu.

U 18 sati u Danilovgradu sastaće se Iskra i vodeća Sutjeska, dok će sat kasnije početi duel na Gradskom stadionu pod Goricom, Budućnosti i Dečića.