Đoković u polufinalu Rima

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Rimu.

Rimski masters je posljednja velika priprema za Rolan Garos, gdje je prvi teniser svijeta ostvario plasman u polufinale, pobjedom protiv Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima (7:5, 7:6).

Prvi duel Đokovića i Kanađanina, 9. na ATP listi, donio je neizvjesnu borbu u prvom setu. Đoković je dobio set brejkom u 12. gemu – 7:5.

U drugom setu, Đoković je u šestom gemu iskoristio četvrtu brejk priliku, poveo 4:2, a nakon što je poveo sa 5:2 činilo se prelomio meč.

Tada je Kanađanin zaigrao bolje, spasio čak i meč loptu, izjednačio na 5:5, a poslije toga su obojica osvojili gem na svoj servis i meč je otišao u u taj brejk.

Tu je Đoković bio nemilosrdan – 7:1

Đokovićev naredni rival, Kasper Rud, peti nosilac.

Uspomena iz Mege: Crnogorski košarkaš podijelio fotografiju sa MVP NBA lige – Nikolom Jokićem

Obradović pred meč u Podgorici: Idemo sa ambicijama da odigramo dobro