Veliki uspjeh mladih odbojkaša: Crna Gora izborila plasman na U22 Evropsko prvenstvo

U22 muška odbojkaška reprezentacija (mlađi seniori) savladala je večeras Albaniju rezultatom 3:0 (29:27, 25:12, 25:18) i tom pobjedom izborila je plasman među osam najboljih selekcija koje će igrati na U22 Evropsko prvenstvo 2022. Naši odbojkaši plasirali su se na prvenstvo kao najbolja drugoplasirana selekcija iz svih kvalifikacionih grupa.

Mlađi seniori su prva muška odbojkaška selekcija koja je izborila plasman na Evropsko prvenstvo za mlađe kategorije, a prva selekcija u mlađih kategorijama koja je to pravo stekla nakon uspješnih kvalifikacija!

Mlađi seniori Crne Gore slabije su otvorili utakmicu zbog velikog pritiska koji je ovaj meč nosio, Albanci su napravili prednost 8:4, pa je selektor Balša Radulović zatražio prvi tajm aut. “Probudili” su se naši mladi odbojkaši i izjednačili (10:10), uslijedio je još jedan tajm-aut, ovoga puta reprezentacije Albanije. U nastavku su domaćini vratili prednost, ali su naši odbojkaši stigli na poen zaostatka (20:19). Velika borba u prvom setu pripala je našim odbojašima (29:27) na krilima Đorđa Jovovića koji je osvojio 10 poena u ovom setu!

Odličan početak izabranika Balše Radulovića u drugom setu i prednost četiri poena (5:1). Sačuvali su prednost “crveni” i bez problema završili ovaj dio igre, zaustavljeni su odbojkaši Albanije na 12 poena (25:12).

Neizvjesno je bilo u posljednjem setu. Dva poena prednosti imala je Albanija (15:13), nije dozvolio selektor Radulović da se domaći odvoje pa je zatražio tajm-aut, nakon kojeg su mladi odbojkaši Crne Gore izjednačili (15:15). Sjajna igra u završnici seta naših reprezentativaca za 3:0 u setovima (25:18) i istorijski plasman na U22 Evropsko prvenstvo.

Đorđe Jovović je osvojio najviše poena u dresu Crne Gore (19), a pratili su ga Vukašin Cimbaljević (12) i Matija Ćinćur (11).

Prvo Evropsko prvenstvo 2022. za mlađe seniore odigraće se u Tarnovu, u Poljskoj od 12. do 17. jula.

Albanija – Crna Gora 0:3 (27:29, 12:25, 18:25)

Tirana – Dvorana “Olimpik Park”. Sudije: Mikheil Gunieva (Gruzija) i Lukas Kralovic (Slovačka)

Albanija: Gjinolari, Driza 10, Talani 2, Arapi 4, Islami, Demko 1, Barci 7, Vasili, Deliu 3, Hoxha 2, Jula 1, Sabliqi 8.

Crna Gora: Kosović, Rovčanin, Milenković, Peruničić 9, Dubak 2, L. Cimbaljević, Perunović 2, Femić, Ćinćur 11, Jovović 19, V. Cimbaljević 12.