Budućnost preko Lapija do 2. kola, Đukanović dvostruki strijelac u Prištini

Budućnost nastavlja evropsku avanturu u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Tim Aleksandra Nedovića odigra je neriješeno (2:2) protiv Lapija i zahvaljjući trijumfu u prvom meču od 2:0 “pod Goricom” prošao u 2. kolo.

Budućnost je povela u 23. minutu Viktor Đukanović je prevario Šabanija, a onda ljevicom sproveo loptu u mrežu Lapija.

U finišu prvog dijela Janković je skrivio penal, a Firmino pogodio sa 11 metara za 1:1 iz penala.

U nastavku Đukanović je u 64. minutu drugim golom ponovo vratio prednsot “plavima”. Đuričković je lijepo spustio loptu, a Viktor zatresao mrežu.

Lapi, je odgovorio šest minuta kasnije. Rezervista Kurtaj je matirao Dragojevića. Lopta je nakon udarca veziste Lapija zakačila Dakića, golman “plavih” uhvaćen je na krivoj nozi.

Lapi je mogao i do pobjede. Ali, je Dragojević u 94. minutu zaustavio udarac sa kreča Aljidemaja.

Lapi – Budućnost 2:2

Firmino (penal) 45+1, Kurtaj 71 – Đukanović 23, 64.

U 2. kolu Budućnost će igrati protiv islandski Brejdablika.

Provokativna poruka iz Prištine: Vi ste sljedeći