Mladi košarkaši nadigrali Tursku, odličan meč Đorđija Jovanovića

Naša mlada reprezentacija pobijedila je Tursku 77:70 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Podgorici.

Izdigli su se izabranici Dušana Dubljevića nakon poraza od Poljske i ostvarili vrlo važnu pobjedu za rasplet u grupi.

Kontrolisali su rezultat svih 40 minuta, ali ipak su morali dobro da se pomuče da osiguraju trijumf.

Turska je vodila samo dva puta na meču i to u prvoj četvrtini.

I u tom kvartalu naš sastav je vodio u većem dijelu. U drugom periodu smo stvorili prvu osjetniju prednost.

Đorđije Jovanović je ubacio četiri trojke i pogurao je naš sastav do maksimalnih 15 poena prednosti (45:30).

Turska se međutim u trećoj četvrtini vratila. Serijom trojki Davida Mutafa uspjeli su da u finišu perioda priđu na 55:54. Uslijedio je niz od pet poena našeg tima koji nijednom do kraja nije ispustio prednost.

Ipak Turska je konstantno bila blizu, a duel je prelomio Danilo Ivanović sa pet vezanih poena u samom finišu.

Jovanović je meč završio sa 23 poena uz 13 skokova! Fedor Žugić dodao je 19, a Luka Bogavac 13 poena.

Naša selekcija sjutra veče od 21 sat igra protiv Njemačke u Bemax areni.

Ulaz je slobodan, a pobjeda bi nam donijela lakšeg protivnika u osmini finala.

Veliki uspjeh: Košarkašice osvojile Evropsko prvenstvo B divizije