Mladi košarkaši bez finala Eurobasketa, slijedi borba za bronzu protiv Izraela

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasirala u finale Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina.

Tim Dušana Dubljevića u polufinalnom meču, je poražen od Litvanije 67:63.

Crna Gora je na polovini meča imala prednost od sedam (35:28), koju je sa četiri vezana poena početkom treće četvrtine uvećala na 11 (41:30)

Litvanija je u nastavku zonskom odbranom potpuno zaustavila crnogorsku selekciju i serijom 13:0, odnosno 20:2 došla do vođstva od 50:43 u 29. minutu.

Vodila je 58:49 u 33, a dva minuta kasnije razlika je iznosila 11 poena (61:50).

Serijom od 11:0 naši momci su se vratili u igru i izjednačili na 61:61 u 38. minutu, ali su ih greške i slabija koncentracija u samom finišu odvojile od pobjede i finala.

Litvaniju je do pobjede vodio Mantas Rubstavicius sa 19 poena.

U našem timu najbolji Andrija Grbović sa 16, dok je Fedor Žugić ubacio 14 poena.

Finale Litvanija – Španija je u nedjelju od 20.30 sati, naša selekcija se za bronzu protiv Izraela bori od 18.15.

Sutjeska remizirala u Bijelom Polju, Petrovcu primorski derbi, dva gola Bošnjaka za pobjedu Jezera

Dubljević: Bronzana medalja bila bi nevjerovatan uspjeh